נוטריגנומיקה

אי.אמ.סי. - מדיקל סנטר לבורוטוריס בע"מ

לאכול לפי המידע הגנטי

כל אחד מאיתנו שונה ובעל צרכים תזונתיים הייחודים לו. בדיקה זו המתבססת על נוטריגנומיקה מאפשרת התאמת תכנית תזונה לפי שונות גנטית ולמעשה “לקרוא” ב-DNA את הצרכים התזונתיים של גופכם.

מהי נוטריגנומיקה ?

נוטריגנומיקה היא תחום חדשני במדע בו נעשה שימוש בטכנולוגיה לריצוף גנומי על מנת לחקור את הקשר בין גנים שונים, תזונה ובריאות.

במהלך חיינו כולנו נחשפנו לעובדה שאנשים בסביבתנו מגיבים באופן שונה מאיתנו לאותם המזונות. למשל, קיימים אנשים הסובלים מאי סבילות ללקטוז וחווים אי נוחות לאחר צריכת מוצרי חלב מסוימים, ואילו אחרים יכולים לאכול מוצרי חלב ללא בעיה. נוטריגנומיקה מאפשרת הבנה כיצד הגנים שלנו משפיעים על תגובת הגוף למזונות, משקאות ותוספי מזון. למעשה, אימוץ תכנית תזונתית המבוססת על המידע הגנטי תעזור לכם לממש את הפוטנציאל הגנטי שלכם, להרגיש טוב יותר ולמנוע מחלות כרוניות הקשורות בתזונה (למשל יתר לחץ דם, סכרת, מחלות לב והשמנת יתר)

מעבדת AMC, בשיתוף פעולה עם חברת Nutrigenomix הקנדית, מאפשרת למטופלים בישראל לבצע בדיקה גנטית זו. פאנל הבדיקה מכיל 70  סמנים גנטיים הקשורים בהיבטים חשובים של אורח חיים כמו משקל והרכב הגוף, מטבוליזם (חילוף חומרים), הרגלי אכילה, בריאות הלב, רגישויות למזון ופעילות גופנית.

הבדיקה מיועדת לקהל הרחב – כל מי שמעוניין לשפר את בריאות ואיכות החיים שלו על ידי שינוי בהרגלי התזונה.

ניתן להזמין את ערכת הבדיקה דרך דיאטן קליני מוסמך או דרך מעבדת AMC. הבדיקה מתבצעת על ידי מתן דגימת רוק פשוטה המכילה את כל המידע הגנטי לו אנו זקוקים. לפרטים נוספים, ניתן ליצור עימנו קשר.

הדגימה נשלחת למעבדת Nutrigenomix שבקנדה תחת תנאים מבוקרים, שם מתקיים ניתוח נתוני ה-DNA. נוטריג’נומיקס היא חברת ביו-טכנולוגיה של אוניברסיטת טורונטו אשר הוקמה לשם העצמת אנשי מקצוע בתחום הרפואה ומטופליהם בהתבסס על מידע גנומי מקיף ואמין, במטרה לשפר את הבריאות באמצעות תזונה מותאמת אישית.

תוצאות הבדיקה המתקבלות מתייחסות 70 סמנים גנטיים שנבחרו כמייצגים על מנת לתת את המענה הטוב ביותר להתאמת תזונה אישית. בנוסף לתוצאות, המטופל יקבל חוברת מפורטת המכילה הנחיות להמשך. לצפייה בדף תוצאות לדוגמא, לחץ כאן.

ייעוץ דיאטן קליני מוסמך

מעבדת AMC מציעה ייעוץ דיאטן קליני מוסמך (כלול במחיר הבדיקה) שיחד איתכם יתרגם את תוצאות הבדיקה לפרקטיקה. כלומר, גיבוש תכנית תזונתית המתבססת על המידע הגנטי הייחודי שלכם על מנת להגיע לתוצאות מירביות, לשפר את הסטטוס התזונתי ולמנוע מחלות כרוניות הקשורות בתזונה.

ביסוס מדעי

הבדיקה פותחה על ידי חוקרים בעלי שם עולמי ומבוססת על הראיות המדעיות החזקות ביותר. מחקר שמפורסם שעבר ביקורת עמיתים הראה כי המלצות תזונתיות מבוססות DNA מעלות מוטיבציה ודבקות בתזונה מותאמת אישית, בהשוואה להמלצות כלליות הניתנות לכלל האוכלוסיה.

קישור למאמר https://journals.plos.org/plosone/article?id=10.1371/journal.pone.0112665

 

סוגי בדיקות מיוחדות:
דילוג לתוכן