בדיקת תרמוגרפיה – סקירה לגילוי סרטן השד

אי.אמ.סי. - מדיקל סנטר לבורוטוריס בע"מ

מעבדת AMC מציעה בדיקת תרמוגרפיה – סקירה לגילוי סרטן השד:

DITI – Digital Infrared Thermal Imaging

תרמוגרפיה רפואית ממוחשבת הינה טכניקה אבחנתית המאפשרת הדמיה והערכה כמותית של טמפרטורת של שטחים על פני העור.
הבדיקה מתבצעת באמצעות מכשיר מיפוי אינפרא אדום הממיר קרינה בטווח אורכי גל האינפרא אדום הנפלטים משטח פני העור, לאותות חשמליים היוצרים תמונה צבעונית על גבי מסך מחשב. התמונה למעשה ממפה בצורה גרפית את טמפרטורת הגוף.

בדיקת התרמוגרפיה מאפשרת לזהות אזור של תפקוד לקוי בעזרת קריאת מתאר חום הגוף, באמצעות קשת צבעים, אשר מייצגת עלייה או ירידה בכמות קרינת האינפרא אדום הנפלטת משטח פני העור.

מכיוון שרמת הסימטריה בגוף הינה סימטרית ברובה, כאשר חום הגוף בריא , שינויים בסימטריית החום יעידו על הפרעה תפקודית, אשר מושפעת משליטת מערכת העצבים הסימפתטית ומערכת כלי הדם , אשר מגיעה עד רמת נימי הדם הקטנים בעור.

האבחונים נעשים ע”י רופאים שהוסמכו לכך ע”י ה- ACCT ( (American College of Clinical Thermologyוהתוצאות מתקבלות בתוך מספר ימים.

בדיקת תרמוגרפיה – סקירה לגילוי סרטן השד

סריקה תרמוגרפית של השד, הינה הדמייה רפואית, המתבצעת באמצעות מיפויי אנרגיית החום הטבעית של הנבדקת, בטווח של אורך גל האינפרה אדום משטח פני הגוף. ההדמיה משמשת לצרכים אבחנתיים של בריאות השד.

הסריקה התרמוגרפית מדוייקת מאוד (86% – 96%) ובשנת 1982 אישר מנהל המזון והתרופות האמריקאי FDA את השימוש בתרמוגרפיה כחלק מהבדיקות לאבחון סרטן השד. מאוחר יותר אושרה הבדיקה גם ע”י ארגון התקינה וההסמכה של השוק האירופאי הCE -.

הסריקה בטוחה לחלוטין, אינה פולשנית ומתבצעת ללא קרינה וללא מגע פיזי,

הסריקה התרמוגרפית הינה בדיקת הדמייה משלימה, של השד, להערכת סיכונים ומניעתם, גילוי מוקדם, אבחון ומעקב. היא מתאימה לכל הנשים ובפרט לנשים שהממוגרפיה אינה יעילה או מתאימה להן (נשים בהריון, לאחר ניתוח, בעלות שתלים וכד’) ולנשים בעלות רקמת שד רגישה.

הכנה לקראת הבדיקה:

  • לא לעשן שעתיים לפני הבדיקה.
  • אין להשתמש בחומרי איפור, משחות או פודרה על האזורים אותם הולכים לבדוק.
  • לא לעשן או לבצע תרגילי התעמלות מסוגים שונים, או להיכנס לסאונה.
  • להימנע מחשיפה לשמש ביום הבדיקה
  • לא לקחת ניאצין (ויטמין בי 3), ולא לאכול מאכלים חריפים – לפחות 3 שעות לפני הבדיקה, בגלל השפעתם על מחזור הדם.
  • יש להסיר את כל התכשיטים באזורים המיועדים לבדיקה.
דילוג לתוכן