בדיקות לקנדידה

אי.אמ.סי. - מדיקל סנטר לבורוטוריס בע"מ

מעבדת AMC מציעה מגוון של בדיקות לקנדידה:

קנדידה היא פטריית שמר ששוכנת בגופנו באופן טבעי, במעי הגס ובכמויות קטנות בעור, בחלל הפה ובנרתיק הנשי. כל עוד סביבת המעיים תקינה ופטרייה זו נמצאת בכמויות קטנות היא אינה גורמת לנזק בריאותי. הסכנה בקנדידה מתחילה כאשר מופר האיזון בפלורת החיידקים במעי וכמויות הקנדידה במעי עולות בהרבה ואף נודדות למקומות אחרים בגוף. במקרים בהם פטריית הקנדידה חודרת לזרם הדם היא עלולה להגיע כמעט לכל אזור בגוף.

קיימים מאות סוגים של פטריית הקנדידה, כשמתוכם רק כ-20 סוגים הינם פתוגניים, כלומר מעוררים מחלות בבני אדם. הקנדידה משבשת טווח רחב מאוד של תפקודים פיסיים ונפשיים. מכיוון שהסימפטומים של הסובלים מקנדידה דומים לסימפטומים של מחלות נפוצות אחרות, קיימת סכנה של אבחון מוטעה וכתוצאה מכך לא מותאם טיפול יעיל.

התפשטות קנדידה בגוף עשויה לגרום לשורה ארוכה ורחבה של תסמינים: כאבי ראש, חולשה, זיהומים בעור (גירויים, פריחות, יובש), כאבי אוזניים, פטרת הפה, רגישות לריחות, כאבים בחזה, בשרירים ובמפרקים, הצטננויות חוזרות, קוצר נשימה וסחרחורת, תגובה אלרגית למזונות, תשוקה לסוכר ולפחמימות, נפיחות בבטן, גזים, שלשול, עצירות, גרד בפי הטבעת, דיכאון, חרדה, נדודי שינה, השמנה, זיהומים חוזרים בנרתיק, בערמונית ובדרכי השתן, הפרעות הורמונליות וירידה בדחף המיני.

ניתן לאתר את הקנדידה הן בעזרת תרביות ממקומות שונים כמו מצואר הרחם, צפורניים, צואה ועוד וכן ניתן לבדוק באמצעות בדיקת דם נוגדנים לקנדידה .

הטיפול בקנדידה לבדו מוביל בדרך כלל לשיפור משמעותי בתסמינים אלו.

דילוג לתוכן